żyworódka pierzasta
Obecne wybrane sortowanie:
Ostatnio dodane

Jeszcze nikt nie polubił tego zdjęcia

Dodał: Majka
Dodano: 2011-05-14 22:35:32
Oglądany: 1922
Komentowano: 7
Oceniano: 0
Aktualna ocena:
 

7 komentarzy

 1. Bez zdjecia
  Dodał: kari

  Ładne sadzoneczki:)Udanej hodowli!Pozdrawiam serdecznie!

 2. Bez zdjecia
  Dodał: Haikara

  Cudowna roślina;) Ja mojej nie przycięłam jak była za duża i suchła... (-bo to roślina jednoroczna).
  Zazdroszczę... i pozdrawiam ;)

 3. Bez zdjecia
  Dodał: Majka

  Ja właśnie postanowiłam sprawdzić działanie tej rośliny. A to się podobno sieje "jak ta lala" ;o) to z utrzymaniem ciągłości, mam nadzieję, nie będzie problemu. Pozdrawiam

 4. Arietta
  Dodał: Arietta

  Sieje się i śmieci dosłownie wszędzie - "maluchy" rosną w każdej znajdującej się w pobliżu doniczce, nawet w dywanie ;-)
  Mam jej mnóstwo - w niektórych donicach po kilkanaście, ale szkoda mi wyrzucać, bo jest dekoracyjna, a najstarsza roślina (4 letnia) pięknie kwitnie co roku wczesną wiosną(zdjęcia w mojej galerii).
  Liście są niesmaczne - kwaskowato gorzkie (z pewnością zepsują każdą surówkę) ;-) Są też bardzo soczyste, więc idealnie spełniają rolę paszy dla żółwia ;-) Dobrej nocki!

 5. Bez zdjecia
  Dodał: Majka

  dobrej;o) Jak na roślinę jednoroczną cztery lata to nieźle ;o). Jak mi w moim domu zaczną kwiatki jeszcze z dywanu wyrastać to mężczyzna mój mnie wyrzuci razem z tym dywanem ;o)

 6. renata261074
  Dodał: renata261074

  Fajna roślinka pozdrawiam;)

 7. Arietta
  Dodał: Arietta

  Maju - ta lecznicza roślinka nosi nazwę gatunkową KALANCHOE DAIGREMONTIANA i jak wszystkie kalanchoe jest długowieczna, ale po 2-3 latach traci ładny pokrój, bo jest coraz większa, wykręca się do światła, czasem przewraca i łysieje od dołu. Zauważyłam, że przycinanie pobudza kwitnienie, poza tym jest zbędne, bo przecież nie zależy nam na rozkrzewianiu, skoro mamy do dyspozycji mnóstwo sadzonek już z korzeniami wiszących na liściach ;-)
  Fotki moich żyworódek i ich kwiatków są na str. 8 (2 zdjęcia) i na 70 (2 zdjęcia) w profilu mojej galerii. Powodzenia w uprawie :-)

Dodaj swój komentarz