Rozrasta się...
Obecne wybrane sortowanie:
Ostatnio dodane

Jeszcze nikt nie polubił tego zdjęcia

Dodał: anturium87
Dodano: 2017-07-22 21:16:12
Oglądany: 872
Komentowano: 4
Oceniano: 0
Aktualna ocena:
Użytkownik wyłączył możliwość głosowania na zdjęcia w swoich galeriach 

4 komentarzy

 1. jadzia29
  Dodał: jadzia29

  Czasem te nasze rośliny trzeba "odmłodzić " i przenieść w nowe domki ......... potem pięknie odwdzięczają się ....... tak jak Twój figowiec ........ pozdrawiam milutko :):)

 2. Wiki73
  Dodał: Wiki73

  Mam zielonego fikusa i też go odmłodziłam-pozdrawiam.

 3. Mira9
  Dodał: Mira9

  Pięknie rośnie. Przed kilkoma dniami postąpiłam podobnie z moim staruszkiem. Liczę, że przeżyje kolejną młodość. Kiedyś już go w ten sposób odmładzałam. Pozdrawiam serdecznie.

  • anturium87
   Dodał: anturium87

   Figowiec bengalski (Ficus benghalensis) też został pocięty i teraz rozrasta się na boki, zimą strasznie liście pobrązowiały na końcach, a od dołu opadły. Fotka: https://galeria.swiatkwiatow.pl/zdjecie/rozrasta-sie-na-boki,296498,4951.html

 4. iza_daisy
  Dodał: iza_daisy

  Nowe listki zawsze cieszą, to oznaka, że roślinka ma się dobrze.
  Gdy wyjeżdzałam do UK, oddałam mojej mamie pod opiekę moje roslinki, w tym fikusa takiego jak na zdjęciu. Zmiana miejsca i warunków doprowadziły do utraty dolnych liści, ale po jakimś czasię wszystko wróciło do normy i fikus zaczął wypuszczac nowe liście. A rok poźniej (może dłużej), tam gdzie nie było liści na dole, wypuścił boczne łodygi.

  • anturium87
   Dodał: anturium87

   Kiedyś mieliśmy w domu takiego staruszka, który był rozrośnięty ale z braku miejsca dociśnięto go do ściany i z jednej strony był łysy. Reszta rozrosła się na boki. Został pocięty na liczne sadzonki i rozdany po rodzinie i znajomych. Ten pochodzi właśnie od niego i ponownie został podzielony na dwa okazy.

Dodaj swój komentarz