Roślina do rozpoznania
Obecne wybrane sortowanie:
Ostatnio dodane

Jeszcze nikt nie polubił tego zdjęcia

Dodał: lilia111
Dodano: 2023-03-30 22:29:08
Oglądany: 412
Komentowano: 4
Oceniano: 0
Aktualna ocena:
Użytkownik wyłączył możliwość głosowania na zdjęcia w swoich galeriach 

4 komentarzy

 1. Bez zdjecia
  Dodał: latortueverte

  Kolczurka klapowana, BARDZO ekspansywna roślina, nie polecam do ogrodu! Pozdrawiam serdecznie

  • lilia111
   Dodał: lilia111

   Dziękuje za podpowiedź ,pierwszy raz ją chyba spotkałam nie widziałam jej wcześniej,a teraz się okazuje że inwazyjna ,a już myślałam że na coś fajnego natrafiłam,a tu niestety pudło,niby pospolita a nie widziałam jej wcześniej.Pozdrawiam

 2. panka
  Dodał: panka - Moderator

  U mnie rośnie mnóstwo nad rzeką. Jest inwazyjna , ale na pewno mniej od nawłoci. Ma piękne drobne kwiatki i pachnie niesamowicie. Pozdrawiam :)

  • lilia111
   Dodał: lilia111

   MA drobne kwiaty ale czemu takie nasiona duże ,ja ją pierwszy raz zobaczyłam w tym tygodniu,noi zawiedziona jestem troche że jest inwazyjna.Pozdrawiam

 3. panka
  Dodał: panka - Moderator

  Ulka, u mnie rośnie tak jak mówiłam nad rzeką i nie jest jakimś wielkim problemem. Ale wiem że uprawa kolczurki jest prawnie zakazana. Może są miejsca, że zagłusza rodzimą roślinność i wtedy ten zakaz jest w pełni zrozumiały.

 4. Bez zdjecia
  Dodał: latortueverte

  Nawłoci nie miałam w ogrodzie, że ale kolczurkę miałam. Przez pierwsze lata uważałam ją za świetną roślinę, bo miododajna, szybko rośnie i owoce ma ciekawe, lecz później były w całym ogrodzie i nasiona długo potrafią tkwić w ziemi. Ponad 10 lat z nimi walczyliśmy.

Dodaj swój komentarz