POMÓŻCIE !!!
Obecne wybrane sortowanie:
Ostatnio dodane

Jeszcze nikt nie polubił tego zdjęcia

Dodał: Wiki73
Dodano: 2013-10-02 10:27:03
Oglądany: 2048
Komentowano: 14
Oceniano: 0
Aktualna ocena:
 

14 komentarzy

 1. fenix
  Dodał: fenix

  Welnowce, ale da sie to wytepic:)

 2. fenix
  Dodał: fenix

  http://www.swiatkwiatow.pl/poradnik-ogrodniczy/welnowce-welnowcowate--pseudo-id621.html

  Tutaj znajdziesz latwe i skuteczne sposoby na walke z nimi:) Powodzenia:)

 3. marcin227
  Dodał: marcin227

  no to jest naj gorsze ale dasz rade wypędzić muszisz kupić w sklepie ogrodniczym sa super specyfiki na te paskudy

 4. lubka
  Dodał: lubka

  Ratuj ją szkoda roślinki,weź patyczek i pozdejmuj te wełnowce,powodzenia w zwalczaniu.Pozdrawiam.

 5. MOKAINA
  Dodał: MOKAINA

  Zaliczane do czerwców wełnowce zwalczamy podobnie jak tarczniki. Walka ze szkodnikiem jest uciążliwa, wymaga dużo cierpliwości, ale przy zastosowaniu sprawdzonych metod będzie skuteczna.

  Szkodniki usuwamy za pomocą wacika, szczoteczki, gąbki itp. uważając przy tym, aby nie uszkodzić rośliny. Można zastosować zwykły patyk z nawiniętą watą. Po usunięciu wełnowców, roślinę dokładnie przemywamy. Do przemywania stosujemy roztwór szarego mydła z wodą, denaturat bądź mieszaninę wody z 50- 60% alkoholem (10:1). Można dodać płynu do mycia naczyń. Przemywanie powinno być całościowe (liście, łodygi). Jeden wacik stosujemy na jedno przeciągnięcie po roślinie, po czym wacik wyrzucamy. Przemywanie jednym wacikiem większej powierzchni rośliny doprowadzi do rozprowadzenia szkodnika po całej roślinie.

  Oczyszczanie rośliny powinno być powtarzane aż do skutku.

  Poza domowym sposobem zwalczania wełnowców można zastosować insektycydy. Należy stosować odpowiednie środki (działanie systemiczne), gdyż woskowe „nakrycie” chroni szkodnika przed bezpośrednim kontaktem ze środkiem. Wełnowce żerując na roślinie zginą od spożycia zatrutej treści komórkowej.

  Dobrym sposobem jest połączenie wspomnianych sposobów, a więc najpierw oczyszczamy, przemywamy, a następnie wykonujemy oprysk, łącznie z podlaniem rośliny.
  Sposób walki z wełnowcami znalazłam na stronach naszego "Świata Kwiatów". Życzę cierpliwości i sukcesów w walce z tym szkodnikiem. Pozdrawiam serdecznie.

 6. Wiki73
  Dodał: Wiki73

  Bardzo dziękuję za rady ,już się biorę za czyszczenie kwiatka,mam nadzieję,że go uratuję:)

 7. Bez zdjecia
  Dodał: fifixv

  Ja bym pociął i nowe nasadzenia zdrowszych odcinków do świeżej gleby i doniczki. Wełnowce zjadły mi mamillarie. MOKAINA ma rację i nowe sadzonki bym przemył mimo pozornego zdrowego wyglądu. Wełnowce prawdopodobnie atakują też system korzeniowy. WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE.Pozdrawiam .

 8. kanagaka
  Dodał: kanagaka

  Mam nadzieję, że uda się Tobie uratować roślinę.
  Pozdrawiam serdecznie.

 9. Wiki73
  Dodał: Wiki73

  Będę walczyć bo to duży,kilkuletni okaz po prostu żal mi ją ciąć,ale dziękuję za radę:)

 10. jaga51
  Dodał: jaga51

  Wiki, skarbie! Powiem Ci wprost, że te patyczki,watki itd. to robota głupiego! Wełnowce są wredne i będziesz je myć , czyścić , a one będą wyłaziły na nowo , zwłaszcza, że te paskudy mogą być i na korzeniach.Można je usuwać,żeby nie osłabiały rośliny, ale oprócz tego radziłabym użyć środka systemicznego tzn takiego,że podlejesz, roślina pobierze go sobie korzeniami, a on krążąc w roślinie zabije wszystkie paskudy jak leci.Arietta( wie, co mówi-autorytet:) )radzi Kohinor 200 SL.Ja używałam też pałeczek owadobójczych Substral Tarcznik Ultra Plus na owady trudne,są niezłe. Życzę powodzenia:)

Dodaj swój komentarz