Kwiaty przychodzą i odchodzą ...
Obecne wybrane sortowanie:
Ostatnio dodane

Jeszcze nikt nie polubił tego zdjęcia

Roślina na zdjeciu:
Difenbachia - Dieffenbachia
Dodał: DankaM
Dodano: 2016-10-29 14:09:52
Oglądany: 701
Komentowano: 11
Oceniano: 0
Aktualna ocena:
 

11 komentarzy

 1. Hortensja13
  Dodał: Hortensja13

  Danusiu, bardzo fajny pomysł. Super ;) pozdrawiam

  • DankaM
   Dodał: DankaM

   Dziękuję bardzo : Pozdrawiam i życzę miłej soboty :)

 2. Wiki73
  Dodał: Wiki73

  Kochasz kwiatki i one to czują...fajny pomysł tym ratowaniem porzuconych roślinek-pozdrawiam.

  • DankaM
   Dodał: DankaM

   Dziękuję bardzo :) Też wydaje mi się, że kwiatki czują kiedy ktoś się o nie troszczy. W sumie tylko próbuję się domyślić co może pomóc żeby kwiatek poczuł się lepiej - i czasem wystarczy zmienić ziemię/doniczkę, dać trochę nawozu, poobserwować listki - i kwiatki zaczynają lepiej wyglądać. A dla mnie to bardzo duża radość jak takie biedaczki robią się ładne :) Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej soboty :)

 3. DankaSammel
  Dodał: DankaSammel

  Piękny pomysł na ratowanie roślinek.
  Roślinki tak jak my lubią być kochane.
  Powodzenia i pozdrawiam serdecznie.

  • DankaM
   Dodał: DankaM

   Dziękuję bardzo :) Ja bardzo lubię kiedy widzę że kwiatuszek zaczyna wypuszczać nowe listki i zaczyna tak wyglądać że "widać że chce mu się żyć" :) Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej soboty :)

 4. lubka
  Dodał: lubka

  Masz dobrą rękę do kwiatow,dobrze nimi opiekujesz się, a one sie odwdzieczaja:)Pozdrawiam,miłego popołudnia.

  • DankaM
   Dodał: DankaM

   Dziękuję bardzo :) Staram się zapewnić im opiekę - one też żyją, ale mówić nie potrafią i trzeba im pomóc jak widać że źle im się dzieje. Ktoś powiedział że mam czarodziejskie ręce - ale przecież to nie czary ;) Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia życzę :)

 5. panka
  Dodał: panka - Moderator

  Nadchodzi ciężki okres dla parapetowców. Dobrze że ma kto o nie dbać u Ciebie w pracy. Domyślam się, że to szeflera przetrwała, szkoda difenbachii, ładny okaz. Pozdrawiam serdecznie :)

  • DankaM
   Dodał: DankaM

   Szeflera przetrwała i stoi w tym samym miejscu :) Difenbachia też przetrwała, tylko odeszła na dwóch nogach nowego właściciela ;) Nawet kolega kątem oka zobaczył jak jest wynoszona. Nie była moją własnością, więc praw do niej nie miałam i cieszę się, że ktoś ją przygarnął. Tylko trochę przykro że tak po kryjomu - a chyba wszyscy wiedzą że ja się opiekuję tymi kwiatami ... Największy szok był kiedy zniknęła paprotka. To w zasadzie ona - jej smutny wygląd - skłonił mnie do podjęcia się opieki nad tymi kwiatami. Póki była marna i słabiutka, wszystkim jej los był obojętny. A kiedy pewnego dnia zauważyłam jakie piękne liście wypuściła i odwróciłam ją żeby ładniej zdobiła pomieszczenie i zauważyłam że jest piękna... to na drugi dzień rano już jej nie zobaczyłam - komuś też się spodobała i ją zabrał. Teraz liczę się już z tym, że kiedy któryś z tych kwiatków zaczyna się robić piękny, to w zasadzie każdego dnia może zniknąć ... Ale może to dobrze - może nowy właściciel/właściciele dobrze się nimi opiekują - taką przynajmniej mam nadzieję ... Pozdrawiam serdecznie :)

 6. anturium87
  Dodał: anturium87

  Świetnie, że komuś się chce odratować te biedne rośliny-powodzenia! Pozdrawiam

  • DankaM
   Dodał: DankaM

   Dziękuję bardzo :) Nie mam serca zostawiać ich, one przecież też żyją ... A ogromną radość mi sprawia to, kiedy widzę że zaczynają dochodzić do siebie i wypuszczać kolejne listki/kwiatki :) Pozdrawiam serdecznie :)

 7. Tenia
  Dodał: Tenia - Moderator

  Jak do lekarza, masz rękę do kwiatów:) pozdrawiam

  • DankaM
   Dodał: DankaM

   Dziękuję bardzo :) Staram się je leczyć, a w zasadzie zapewnić im opiekę bo nie są chore (nie ma na nich szkodników) tylko brakuje im zadbania ze strony właścicieli. Pozdrawiam serdecznie :)

 8. kanagaka
  Dodał: kanagaka

  Jak widać na zdjęciu jesteś świetnym lekarzem, w Twoim szpitalu kwiaty szybko zdrowieją i zachwycają wcześniejszą urodą. Szkoda, że dopiero wtedy byli właściciele przypominają sobie o nich, zamiast po prostu od razu dbać o nie. Mimo to przypuszczam, że ratowanie tych roślinek daje Tobie dużo radości:)
  Pozdrawiam Ciebie serdecznie Danusiu:)

  • DankaM
   Dodał: DankaM

   Dziękuję bardzo, staram się jak mogę :) Nie wszystkie zdrowieją bardzo szybko, bo bywają takie w bardzo kiepskiej formie, ale wszystkie robią postępy - i to mnie cieszy :) Masz rację - ratowanie tych roślinek daje mi bardzo dużo radości i dbam o nie jak o moje własne :) Ostatnio udało mi się skłonić dwa storczyki (w tym jednego bardzo zmarniałego) żeby wypuściły pączki :) Wróciły do swojej poprzedniej właścicielki i mam nadzieję, że ładnie zakwitną :) Pozdrawiam serdecznie :)

 9. Andromedea
  Dodał: Andromedea

  Kwiaty też swój rozum mają :-)
  Świetna incjatywa.
  Miłego wieczoru dla Ciebie :-)

  • DankaM
   Dodał: DankaM

   Dziękuję bardzo :) Kwiaty czują kiedy są kochane/kiedy ktoś zajmuje się nimi z zaangażowaniem i wtedy starają się walczyć i ładnie wyglądać :) Pozdrawiam serdecznie :)

 10. wiesia163
  Dodał: wiesia163

  Wspaniałą Masz rękę do kwiatów..i one to czują..))

  • DankaM
   Dodał: DankaM

   Dziękuję bardzo :) Staram się na tyle na ile potrafię i w większości przypadków roślinki ładnie mi rosną - z czego oczywiście ogromnie się cieszę! Czasami niestety się nie udaje ... i wtedy jest smutno że kwiatek przestał walczyć i odszedł ... Ale na szczęście to rzadko następuje. Pozdrawiam serdecznie :)

Dodaj swój komentarz