Facelia błękitna
Obecne wybrane sortowanie:
Ostatnio dodane

Jeszcze nikt nie polubił tego zdjęcia

Dodał: IREK2012
Dodano: 2016-06-26 22:20:33
Oglądany: 1808
Komentowano: 7
Oceniano: 0
Aktualna ocena:
 

7 komentarzy

 1. jaga51
  Dodał: jaga51

  Nawet na pewno! Mam ją na kwiatowej miododajnej łączce:)

 2. panka
  Dodał: panka - Moderator

  Tak Irku, to facelia tak jak pisałam wcześniej.

  • IREK2012
   Dodał: IREK2012

   Dziękuję. Musi być bardzo miododajna. Mam wrażenie, że u nas od niedawna jest uprawiana. Mnóstwo pszczół tam rajcowało. Odgłos był jak w ulu.

  • IREK2012
   Dodał: IREK2012

   Z tymi nazwami w naszej encyklopedii, to jest tylko duży kłopot. Takiej facelii jest kilka odmian, a jest podana tylko jedna odmiana "facelia dzwonkowata" lepiej podać wtedy ogólnie "facelia" aby nie wprowadzać w błąd. To samo spotkałem przy innych popularnych kwiatach. Brakuje ogólnej nazwy, a jak się ma odmianę której nie ma w encyklopedii, to już klops. Nazwę na nowym zdj. poprawiłem dzięki Jadwidze "jaga51" dzisiaj zamierzam skasować to zdj. z fałszywą nazwą, tylko nie wiem, czy ludzie się nie obrażą którzy mnie doradzali.

 3. jaga51
  Dodał: jaga51

  Facelia, ale nie dzwonkowata,a Facelia błękitna (Phacelia tanacetifolia). Masz rację bywa uprawiana. W mojej okolicy sieje ją człowiek posiadający pasiekę.

  • IREK2012
   Dodał: IREK2012

   Dziękuję Jadwigo za pomoc w nazwie. W naszej encyklopedii jest tylko facelia "dzwonkowata" i dlatego ten napis nacisnąłem nie wiedząc, że są inne. Teraz powtórzyłem to zdjęcie z prawidłową nazwą.

 4. Bez zdjecia
  Dodał: Joanna94

  Miododajna, pokręcona roślinka :) Pozdrawiam

 5. panka
  Dodał: panka - Moderator

  Irku, żeby był wilk syty i owca cała :) Usunęłam Ci tą nazwę z encyklopedii i pozostał Twój tytuł ,,Facelia" a więc wszystko gra. Możesz edytować własną fotkę i dopisać nazwę błękitna. Jeżeli potrzebujesz pomocy, to ja to zrobię. Pozdrawiam

  • IREK2012
   Dodał: IREK2012

   Dziękuję za dotychczasową pomoc przy tej roślinie. Obecnie w galerii mam 2 zdjęcia tej rośliny. Proszę mnie doradzić które zdjęcie skasować. To gdzie jest mniej komentarzy, czy to gdzie jest więcej komentarzy.

 6. jaga51
  Dodał: jaga51

  Irku, ŚK jest nastawiony na rośliny ozdobne, stąd ten problem. Facelia dzwonkowata do takowych należy, błękitna jest raczej rośliną polną i użytkową. Zresztą i z tych ozdobnych nie wszystko jest, tyle jest kwiatów, że trudno to ogarnąć!Jak chcę podać nazwę, a nie ma jej w encyklopedii piszę sama w opisie i już. Pozdrawiam:)

 7. panka
  Dodał: panka - Moderator

  Ja bym skopiowała te komentarze co jest ich mniej i wkleiła tutaj. A fotkę posłała bym w siną dal.

Dodaj swój komentarz