Czy ktoś to wyjaśni??Dwie różne rośliny na jednym pniu??
Obecne wybrane sortowanie:
Ostatnio dodane

1 osoba lubi to zdjęcie

Roślina na zdjeciu:
Jałowiec, Jałowiec pospolity
Dodał: chessy42
Dodano: 2010-01-18 17:53:29
Oglądany: 3155
Komentowano: 7
Oceniano: 0
Aktualna ocena:
 

7 komentarzy

 1. renata261074
  Dodał: renata261074

  NIEWIEM JAKIM CUDEM ALE SUPER TO WYGLĄDA POZDROWIONKA;)

 2. Arietta
  Dodał: Arietta

  Mam taki przypadek u siebie, choć nie tak efektowny. Kupiłam kiedyś cyprysika srebrnego, u którego podstawy wysiał się widocznie w szkółce gatunek o pokroju krzaczastym i zielonym kolorze igieł. Tego małego początkowo nawet nie zauważyłam i tak już zostały. Ale Twoja "parka" wygląda niesamowicie fantazyjnie - to chyba efekt zamierzony. Pozdrawiam serdecznie!

 3. emiko
  Dodał: emiko

  Piękny efekt, fajne połączenie dwóch iglaczków!

 4. Bez zdjecia
  Dodał: Borys

  Wygląda na to, że jedno jest szczepione na drugim. W szkółce, w pobliżu mojej działki, można pooglądać takie przeróżne cudaki-dziwaki... i kupić też można... ;-)

 5. gardenarium
  Dodał: gardenarium

  Wygląda na to, że nastapiła rewersja- powrót do cech rośliny macierzystej, z której powstała ta karłowa odmiana świerka. Świerk karłowy wypuścił gałązkę o cechach rośliny nie karłowej - czyli normalnego świerka białego. A naukowo: rośliny wywodzące się ze sportów mają skłonność do powracania do formy pierwotnej, z której powstały. Przyrost jest zwykle silniejszy od cech sporta i może objąć całą roślinę i ją zniszczyć, zarosnąć, jeśli się go w porę nie usunie. Jeśli chcesz zachować kulistą formę świerka, musisz wyciąć ten "dziki" pęd. To nie jest szczepione.

 6. chessy42
  Dodał: Chessy42

  Dziękuje za informacje bardzo fachową!!Czy podobnie bywa z różami które oczkowane są na dziku.Bywa że dzik wyrasta i "tłumi" szlachetną część aż do jej likwidacji jeśli nie wytniemy dzikiej części wyrastającej najczęściej z korzenia!!Czy tak??

 7. krab42
  Dodał: krab42

  Mam jedną taką różę, u której poniżej szczepienia wyrastają ciągle pędy podkładki. Bardzo możliwe, że zbyt płytko została posadzona. Pędy te stale wycinałam. Jesienią różę przesadziłam i wkopałam znacznie głębiej. Na efekt, mam nadzieję pozytywny, muszę czekać. Dziękuję za wiele komentarzy a 'tajemnicy' dochowam; Pozdrawiam

Dodaj swój komentarz