Jeszcze nikt nie polubił tego zdjęcia
Clerodendrum paniculatum 'Starshine'...
Czy ktoś ma doświadczenie z tym krzewem? Wyczytałam, ze może zimować w ogrodzie... mam ochotę na niego... ale mam wątpliwości czy przezimuje w Polsce.
Ostatnio dodane
Dodaj swój komentarz
Informacje o: sowa
Inne zdjecia: sowa
-
Dalie... kwiaty jesieni
-
Na zakończenie różowego dnia... na różowe sny
-
Muszę Wam to pokazać...
-
różowa gałązka...
-
róż tam się też znajdzie:)
-
Kielichowiec wonny...
-
Teraz jest ich czas...
-
Kwiat jabłoni...
-
... ostatnie piskle wyleciało w dorosłe życie
-
No i zagościło u mnie 4 rozdarte dzioby...
10 komentarzy
Dodał: Nastusia 2016-10-08 20:48
jakie cudeńko:)))Miło popatrzeć,niestety ja nic nie doradzę.Pozdrawiam Zosiu.
Dodał: Tenia - Moderator 2016-10-08 21:11
Ostatnio oglądałam go w moim Centrum, było w doniczce w roślinach ciepłolubnych, przystanęłam i podziwiałam:) pozdrawiam Zosiu serdecznie
Dodał: sowa 2016-10-08 21:28
Poczytałam Teniu o jego wymaganiach w "Floragard"... i chyba się skuszę - nie jest drogi, w razie czego strata nie będzie wielka. Wyczytałam, że rośnie zarówno w miejscach półcienistych jak i słonecznych, w normalnej ogrodowej ziemi... i znosi mrozy. Dorasta do 2 m. Kwitnie od VI do X. Tyle zdobytych informacji. Może ktoś go ma... i dowiemy się "czegoś o nim" z pierwszej ręki. Pozdrawiam serdecznie:-)***
Dodał: teresabohenek4 2016-10-08 21:15
Ależ śliczna ta ciekawostka Zosiu! Nie dziwię się że masz ochotę na niego. Pozdrowienia wieczorne.
Dodał: jaga51 2016-10-08 21:39
Co Ci szkodzi zaryzykować, jest tak piękny, że naprawdę warto. A nuż się uda!
Dodał: salvache 2016-10-09 09:29
kwiatostany wyglądają jak drzewka bonsai ,myślę że warto kupić ,na zimę można okryć agrowłókniną ,pozdrawiam
Dodał: anturium87 2016-10-09 11:16
Kolejna ciekawostka, warto się skusić i nabyć. Oby przezimował i dawał wspaniałe kwiaty jak na fotce-zachwyca!
Pozdrawiam serdecznie
Dodał: Wiki73 2016-10-09 14:20
Ciekawa roślinka,niestety nie mam i nie doradzę,ale jak nie jest droga może warto spróbować-pozdrawiam.
Dodał: kanagaka 2016-10-09 21:12
Spotkałam tę roślinę, ale w gorącym klimacie. Piękne są jej kwiatostany.
Spróbuj Zosiu, będziemy podziwiać ją u Ciebie w galerii:)
Pozdrawiam Ciebie serdecznie:)
Dodał: Moto42rok 2016-10-11 13:41
Witaj Zosiu - z tego co wiem jest to krzew strefy tropiku i raczej nie próbuj go aklimatyzować. Kwiatostany ma obfite i fantastyczny kolor + rzęski . Jeśli jesteś zdeterminowana to...próbuj - a nuż się uda- czego Ci życzę.Pozdrawiam cieplutko.
Dodał: bella 2016-10-16 19:05
...***Przepiękne ma kwiaty-powodzenia Zosiu...!
Pozdrawiam..:)