Owoce cisa




Obecne wybrane sortowanie:
Ostatnio dodane

Jeszcze nikt nie polubił tego zdjęcia

Dodał: krab42
Dodano: 2009-09-19 20:03:43
Oglądany: 6266
Komentowano: 10
Oceniano: 29
Aktualna ocena:
Użytkownik wyłączył możliwość głosowania na zdjęcia w swoich galeriach 

10 komentarzy

  1. Arietta
    Dodał: Arietta

    Tu mnie zaskoczyłaś, bo byłam pewna, że przede wszystkim jagody są trujące. Nigdy zresztą tym się nie przejmowałam - mam 3 wielkie cisy w ogrodzie, a siewek całe mnóstwo. Pozdrówka!

  2. krab42
    Dodał: krab42

    Arietto, siewki z samosiewu? Ja rozmnażam przez sadzonki. Pozdrawiam również.

  3. allicja
    Dodał: allicja

    gdy utraciła swe liście /igły/ zielone, zostały jej jeszcze korale czerwone - miłego sobotniego wieczoru

  4. krab42
    Dodał: krab42

    No tak, czerwone korale zostaną na jarzębinie, berberysie, kalinie... W końcu one i osnówki cisa ptaszki zjedzą...
    Rymowanki wdzięczne i miłe. Twórz dalej Allicjo!

  5. Arietta
    Dodał: Arietta

    Jeśli rozmnażasz cisa celowo, to można sadzonkować. U mnie samosiejki są utrapieniem, ale żal mi je wyrzucać, więc zrobiłam dwie szkółki: dla maluchów i starszaków ;-) Wysiewają się także daglezje, cyprysy, tuje i srebrne jałowce. Ale zdecydowanie najbardziej ekspansywny jest cis. Przykładowo - cisy są w ogrodzie 3, a jedlic kalifornijskich (daglezji) jest 17. Siewek cisów jest jednak trzykrotnie więcej niż młodych daglezji. :-)))

  6. krab42
    Dodał: krab42

    Moje cisy mają około 10-12 lat i jeszcze nie miałam siewek z samosiewu, choć osnówki pojawiły się już dawno. Widocznie zjadają je ptaki.
    Musisz mieć spory ogród, Arietto, w którym mieści się tyle daglezji! Chyba, że są to na razie małe drzewka. Pozdrawiam

  7. Arietta
    Dodał: Arietta

    Witaj Krab! 3 dni temu dodałam tu komentarz, ale widać gdzieś go "zawiało". Tak sobie pomyślałam, że to może nie z winy ptaków nie ma siewek - może podłoże im nie pasuje. U mnie jest iglasto mchowa ściółka - nasionka mają od razu nawóz, wilgoć i dużo cienia od drzew (niektóre daglezje mają 10-12 metrów). W innych warunkach być może zdążyłyby wyschnąć zanim by wykiełkowały. Choć ogródek wcale nie jest wielki, za to miejscami dość gęsty, wytworzył się specyficzny mikroklimat, a w każdym nawet małym lasku znajdziesz przecież dużo samosiejek. W warunkach domowych też chyba można rozmnażać iglaki, bo w marketach typu OBI dużo jest nasion cisa, sosny czarnej, itp. :-)

  8. krab42
    Dodał: krab42

    Teraz rozumiem, różnica w podłożu jest ogromna. Oprócz tego, że wystawa mojego ogrodu jest południowa i ziemia piaszczysto- żwirowa, brak tego charakterystycznego mikroklimatu, jaki dają drzewa.
    Cisa rozmnażam z powodzeniem z sadzonek. Ostatnio zauważyłam kilka siewek sosny /rosną w pobliżu/, siewkę jałowca i cyprysa Lawsona. Widocznie żyzność gleby zaczęła im odpowiadać.
    Pozdrawiam

  9. jorgus
    Dodał: jorgus

    mam mały ogród,ale cisów mam trzy które strzyge namiętnie,są to kuliste kształty a siewek mam kilkanaście,rosną wszędzie,synowa już wykopała kilkanaście i zasadziła z sukcesem u siebie,pozdrawiam

  10. krab42
    Dodał: krab42

    Mam nadzieję, że również doczekam się samosiewek; pozdrawiam:)

Dodaj swój komentarz